Poznan Pl Biuro
e-mail
Menu
· Strona główna
· Ankieta
· Archiwum artykułów
· Ciekawe strony www
· Rekomenduj nas
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
· Zawartosc
 
Szkolenia
· Szkolenia
· Kursy
 
Opracowania INTERM IIT
· Patenty RP
· Kolektor ciepla UP RP P 385595
· Kolektory słoneczne
 
Artykuły
· Akty prawne
· Trzy dwudziestolecia 3 x 20
· Szkolenie Wykonawców prac docieplających
· Studia podyplomowe świadectwa i audyty energetyczne
 
Patenty ISD
Patenty ISD  kolektor ciepła  kolektory słoneczne

ISD - Innowacyjne systemy dociepleń INTERM.
1. ISD1. Elewacja ocieplająca budynku, Urząd Patentowy RP Patent 200709.
Elewacja ocieplająca według wynalazku zawierające termoizolacyjną warstwę zamocowaną do konstrukcji nośnej i zewnętrzną warstwę, charakteryzuje się tym, że zewnętrzną warstwę stanowi elastyczny materiał z tworzywa sztucznego w stanie naprężonym, korzystnie folia z polichlorku winylu lub folia poliuretanowa.

Przedmiotem wynalazku jest elewacja ocieplająca budynku.
Znane są elewacje ocieplające zawierające warstwę termoizolacyjną z wełny mineralnej, styropianu lub poliuretanu, na której zamocowana jest do konstrukcji nośnej siatka wykonana z listew metalowych, z tworzywa sztucznego lub drewna. Do listew zamocowany jest trwale siding stanowiący zewnętrzną okładzinę wykonaną z tworzywa sztucznego w postaci sztywnych pasów lub arkuszy. Znane są budowle stale lub przenośne, najczęściej w kształcie kulistym, składające się z konstrukcji nośnej z rozpiętą na niej elastyczną powłoką. Kolektory słoneczne służące do pochłaniania energii promieni słonecznych stanowią oddzielny element konstrukcyjny zamocowany do budynku, mający postać ramy z umieszczoną w niej warstwą termoizolacyjną i zespołem rurek przykrytych elementem przeźroczystym.
Zewnętrzna warstwa z elastycznego tworzywa sztucznego może być zamocowana bezpośrednio do termoizolacyjnej warstwy, lub zamocowana jest do siatki wykonanej z elementów kształtowych . Siatka umieszczona jest na termoizolacyjnej warstwie i zamocowana do konstrukcji nośnej. Rozwiązanie według wynalazku cechuje niski koszt uzyskania elewacji budynku i pokrycia dachu. W przypadku zamknięcia elastycznym materiałem z tworzywa sztucznego przestrzeni wyznaczonej przez siatkę uzyskuje się warstwę powietrza dodatkowo izolującą cieplnie . Folia barwiona w masie o znacznej wytrzymałości i trwałości zapewnia uzyskanie w dowolnym kolorze trwałego pokrycia. W przypadku mechanicznego uszkodzenia łatwa jest wymiana fragmentu elastycznego materiału lub jego naprawa.
2. ISD2. Elewacyjna płyta izolacyjna, Urząd Patentowy RP Patent 200720.
Przedmiotem wynalazku jest elewacyjna płyta izolacyjna służąca do pokrywania ścian budynku. Znane są płyty izolacyjne mające rdzeń z wełny mineralnej, styropianu, lub innych materiałów termoizolacyjnych, które pokryte są okładzinami wiórowo - cementowymi, z folii metalowej lub blachy. Płyty izolacyjne mają na krawędziach wyfrezowania w kształcie płaskich wypustów. Znana jest z opisu wzoru użytkowego nr 54354 płyta izolacyjna posiadająca rdzeń z pianki poliuretanowej i wełny mineralnej. Rdzeń pokryty jest okładziną z blachy i okładziną z folii metalowej na papierze laminowanym polietylenem z siatką wzmacniającą.
Elewacyjna płyta izolacyjna według wynalazku mająca rdzeń z materiału termoizolacyjnego oraz obrzeżne wypusty, charakteryzuje się tym, że co najmniej jedna powierzchnia rdzenia pokryta jest warstwą poliuretanu oraz w co najmniej dwóch wypustach jest podłużny rowek przebiegający przez całą długość wypustu. Korzystnym jest gdy wszystkie powierzchnie rdzenia pokryte są warstwą poliuretanu oraz rdzeń wykonany jest również z poliuretanu.
Elewacyjna płyta może posiadać ozdobną fakturę na górnej powierzchni płyty.
Elewacyjna płyta izolacyjna według wynalazku stanowi gotowy element wykończeniowy zewnętrznej ściany budynku, bez potrzeby stosowania tynku. Płyta może mieć dowolną ozdobną fakturę i kolor wierzchniej powierzchni.
Rowki w wypustach płyt ze szczelinami między tymi wypustami stanowią kanały wentylacji wewnętrznej grawitacyjnej umożliwiające odprowadzenie na zewnątrz budynku wilgoci z budynku oraz wody deszczowej przenikającej w miejscach łączenia płyt.
3. ISD3. Elewacja budynku, Urząd Patentowy RP Patent 197632. Przedmiotem wynalazku jest elewacja budynku, zwłaszcza mieszkalnego lub przemysłowego. Znana jest elewacja budynku posiadająca zamocowany do ściany siding stanowiący zewnętrzną sztywną okładzinę wykonaną z tworzywa sztucznego w postaci pasów lub arkuszy.
Znana jest elewacja, której zewnętrzną warstwę stanowi elastyczny materiał z tworzywa sztucznego w stanie naprężonym, zwłaszcza folia z polichlorku winylu lub folia polipropylenowa. Folia zamocowana jest do siatki wykonanej z elementów kształtowych usytuowanych na termoizolacyjnej warstwie.
Elewacja budynku według wynalazku, wykonana z płaskich elementów w postaci arkuszy, pasów lub płytek zamocowanych na ścianie lub warstwie termoizolacyjnej, charakteryzuje się tym, że elementy te stanowi dowolna papa dachowa lub zewnętrzna tapeta z włókna szklanego pokrytego folią z polichlorku winylu. Górna część poszczególnych elementów wykonanych z tych materiałów zamocowana jest trwale do podłoża. Pozostała część w postaci pasków prostokątnych, rybiej łuski lub innych kształtów zwisa swobodnie i zachodzi na niżej usytuowane elementy. W innym korzystnym szczegółowym rozwiązaniu poszczególne elementy elewacji zamocowane są całą powierzchnią do podłoża, a wypusty tych elementów znajdujące się na dwóch bokach pokrywają sąsiednie elementy. Wypusty w postaci prostokątnych pasków mogą swobodnie pokrywać sąsiednie elementy lub być do nich zamocowane.
Elewację budynku według wynalazku cechuje znaczna trwałość, możliwość uzyskiwania różnych efektów estetycznych oraz niski koszt jej wykonania. Rozwiązanie według wynalazku uwidoczniono w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w przekroju fragment elewacji mającej postać swobodnie zwisających pasów, fig. 2 przedstawia fragment elewacji w widoku w postaci arkuszy elementów przyklejonych do podłoża.
Wysłano dnia 17-01-2009 o godz. 17:20:00 przez admin
 
Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
 
Pokrewne linki
· Więcej o
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o :
Kursy

 
Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 30


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

 
Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 
2018